Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek w rejonie Zaborza na ul. Wolności. Na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizatorem potrącony został młody zabrzanin, który najprawdopodobniej wybiegł zza autobusu i na „czerwonym świetle”. Czynności w sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie przystanku autobusowo-tramwajowego na ulicy Wolności. Przejście dodatkowo wyposażone jest w sygnalizację świetlną. Niestety 17-latek najprawdopodobniej zignorował nadawany sygnał czerwony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy wbiegł zza autobusu, który zatrzymał się na przystanku wprost pod nadjeżdżające renault. Zignorował również nadawane przez sygnalizator czerwone światło. Młodzieniec z urazem głowy i potłuczeniami trafił do zabrzańskiego szpitala. 39-letni kierujący był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, mróz, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych upewnijmy się, że kierujący pojazdami zatrzymał się. Pamiętajmy, że ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem i czasami warto stracić chwilę w życiu niż życie w chwilę!

Info: KMP Zabrze