Dwa uszkodzone samochody, to bilans zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Grunwaldzkiej. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci zabrzańskiej drogówki. Sprawca kolizji stracił prawo pojazdy.

Wstępne ustalenia wskazują, że w piątek około 5.00 rano kierujący samochodem fiat wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Peugeot. Wskutek tego kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnie. Na szczęście nikt z uczestniczących w zdarzeniu nie ucierpiał. Sprawca na miejscu przyznał się, do spowodowania kolizji i dobrowolnie poddał się karze, którą zaproponowali mu policjanci. Kierowca fiata  na pół roku straci prawo jazdy, oraz będzie musiał zapłacić 1000 złotych grzywny, na jego konto trafi też 6 punktów karnych.

Podróżując, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych uczestników ruchu. Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

Info: KMP Zabrze