KMP Zabrze: Jeden z zakazem i jeden nietrzeźwy

0
278

Patrole zabrzańskich policjantów ruchu drogowego stale eliminują z ruchu osoby, które zdecydowanie nie powinny wsiadać za kierownice. Wczoraj mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali kolejne dwie osoby. Był to nietrzeźwy kierowca mazdy oraz kierujący mercedesem, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do pierwszego zatrzymania doszło na ulicy Św. Wawrzyńca krótko przed godziną 11. Policjanci zatrzymali tam do kontroli mercedesa. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych, okazało się, że kierujący nim 31-letni mieszkaniec Zabrza posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi ważny do 27.01.2024 roku. Teraz 31-latek ponownie trafi do sądu, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz przedłużenie zakazu kierowania pojazdami.

Drugie zatrzymanie miało miejsce na ulicy Korczoka krótko po godzinie 19.00. Policjanci zatrzymali tam do kontroli mazdę. Kierował nią 32-letni mieszkaniec Zabrza, od którego czuć było alkohol. Mężczyzna kierował autem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

info: KMP Zabrze