Zabrzańscy policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł portfel 61-letniej kobiecie. Został wpuszczony do mieszkania pod pretekstem „doręczenia przesyłki”. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w późnych godzinach porannych, gdzie 26-letni mężczyzna pod pretekstem „doręczenia przesyłki”, chciał dostać się do jednego z mieszkań na terenie Zabrza, skąd następnie ukradł portfel. Jak się okazało, został on wpuszczony przez ojca 61-letniej mieszkającej tam kobiety. Następnie mężczyzna ukradł należący do niej portfel, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze, po czym uciekł z mieszkania. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z zabrzańskiej „jedynki”, którego policjanci w trakcie poszukiwań złodzieja, na wysokości ulicy Wallek-Walewskiego zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi. Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Zabrza, przyznał się do kradzieży, wskazując miejsce gdzie wyrzucił portfel. W międzyczasie do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zgłosił się mężczyzna, który znalazł skradziony portfel. Jak się okazało, w portfelu znajdowały się jedynie dokumenty, natomiast przy zatrzymanym 26-latku policjanci znaleźli podczas przeszukania pieniądze, które zostały zabezpieczone procesowo. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Zabrzu.

Pamiętajmy!

Bądźmy ostrożni w kontaktach z osobami obcymi. Zawsze gdy pojawia się podejrzenie, że mamy do czynienia z oszustem, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

Info: KMP Zabrze