KMP Zabrze: Areszt dla złodzieja katalizatorów

0
486

Areszt dla złodzieja katalizatorów

Policjanci z drugiego komisariatu policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, którzy usiłowali ukraść katalizator z samochodu zaparkowanego przy ulicy Staromiejskiej. Na wniosek śledczych wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W niedziele wieczorem zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży katalizatora na ulicy Staromiejskiej. Na miejsce skierowano patrol mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego drugiego komisariatu. Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało, był to 21-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna w przeszłości był już podejrzanym w innej sprawie dotyczącej kradzieży katalizatorów. Był też notowany za inne przestępstwa przeciwko mieniu. W toku prowadzonych czynności ujawnione też narzędzie służące do kradzieży katalizatorów. Łącznie podejrzanemu przedstawiono trzy zarzuty dotyczące kradzieży katalizatorów na terenie Zabrza. We wtorek Sąd Rejonowy w Zabrzu na wniosek śledczych zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki szybkiemu powiadomieniu policjantów o próbie kradzieży, co doskonale wpisuje się w motto kampanii Nie reagujesz – akceptujesz!.

Nie reagujesz – akceptujesz! to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

 

info: kmp zabrze