Wczoraj do późnych godzin wieczornych policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżujących. Główną ideą policyjnej akcji „Pasy” było ograniczenie skutków wypadków drogowych wynikających z nie stosowania podstawowego zabezpieczenia podróżujących, jakimi są pasy bezpieczeństwa. Mundurowi równie uważnie kontrolowali także obowiązek stosowania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów. Na drogach Zabrza skontrolowali 87 pojazdów, w których 31 osób jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kolejne działania wkrótce.

Wczoraj w całej Polsce policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole drogowe w ramach akcji „Pasy”. Mundurowi kontrolowali kierujących i pasażerów pod kątem przestrzegania przepisów w zakresie zapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Wczorajsza akcja zaplanowana na terenie całego kraju trwała od godziny 6 do 22.

Zabrzańska drogówka skontrolowała na drogach naszego miasta 87 pojazdów. Policjanci ujawnili w sumie 91 wykroczeń, z czego 31 dotyczyły jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że za naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne. Natomiast za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami o korzystaniu z pasów – 100 złotych i 4 punkty karne.

Policjanci w trakcie działań pracowali również przy 4 kolizjach, a także zatrzymali kierującego, który prowadził pojazd pomimo wydaniu decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

Info: KMP Zabrze