Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Karola Miarki. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący bmw najechał na leżącą na jezdni 69-latkę, w wyniku czego kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 19.00, na ul. Karola Miarki w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący bmw 19-letni rybniczanin jadąc w kierunku ulicy Przemysłowej, najechał na leżącą na jezdni, tuż za przejściem dla pieszych kobietę. 69-latka poniosła śmierć na miejscu. Kierowca osobówki był trzeźwy. Na czas trwania policyjnych czynności na miejscu zdarzenia, ruch był całkowicie zablokowany. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok. Rybniccy śledczy ustalają teraz szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w wypadku.

Z kolei około godziny 18.00, na ulicy Gliwickiej kierujący renault, jadąc w kierunku Gliwic, potrącił znajdująca się na oznakowanym przejściu dla pieszych 42-latkę. Piesza doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych po zmroku. Przypominamy o noszeniu odblasków. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, aby zostać zauważonym już z daleka. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wejście na jezdnię, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie.

Info: KMP Rybnik

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here