KMP Rybnik: Wypadek z udziałem motorowerzysty

0
394

27-letni motorowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To efekt wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Pod Hałdą w Rybniku. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący oplem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście.

Do zdarzenia doszło dziś około godziny 8.30 na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Pod Hałdą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący oplem – 60-letni mieszkaniec Rybnika, skręcając w ulicę Pod Hałdą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym w kierunku centrum motorowerzystą. W wyniku zderzenia 27-letni motorowerzysta doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący oplem był trzeźwy. Kierującemu jednośladem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Rybniccy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowanie szczególnej uwagi, w szczególności gdy zbliżamy się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów), zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.

info: KMP RYbnik