KMP Rybnik: Weekend na rybnickich drogach

0
728
W miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kilku kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu, a także kilku kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu!

 

Miniony weekend na rybnickich drogach był spokojny. Nie odnotowaliśmy żadnych wypadków, a tylko kilkanaście niegroźnych kolizji. Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących będących pod wpływem alkoholu, a także tych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

  • W piątek, około 17.30, na ulicy Borki w Rybniku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, 33-letniego mieszkańca Rybnika. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
  • Podczas działań na ulicy Żorskiej, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierująca poruszała się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 46-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego miała na liczniku 110 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 60 km/h. Kierująca została zatrzymana do kontroli i ukarana 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
  • Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierującemu toyotą, który w sobotę, na ulicy Mikołowskiej w Przegędzy jechał z prędkością 108 km/h. 21-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy, został też ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Wkrótce zostaną też wydane decyzje, zgodnie z którymi kierujący pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.

  • Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, około 21.00, na ulicy Gliwickiej. Jak ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący rowerem – 32-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ronda Europejskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego, gdy kierująca volkswagenem zatrzymała samochód, rowerzysta uderzył w jego tył. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że rowerzysta był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. 32-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Na miejsce przyjechało pogotowie. Rowerzysta z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

info: KMP Rybnik