KMP Rybnik: Potrącenie pieszej na przejściu. Apelujemy o ostrożność!

0
371

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy 3 Maja w Rybniku. 72-letni kierujący mazdą, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 59-letnią kobietę, która trafił do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali kierującemu pojazdem prawo jazdy. Uważajmy… piesi na pojazdy, kierujący na pieszych.

Do wypadku doszło dzisiaj, około godziny 11.40 na ulicy 3 Maja w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 72-letni kierujący samochodem osobowym, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 59-latkę, która przechodziła z jego lewej strony na prawą. Kierowca osobówki stwierdził, że został oślepiony przez słońce i najprawdopodobniej dlatego nie zauważył przechodzącej przez „zebrę” osoby. W wyniku potrącenia kobieta trafiła do szpitala w Rybniku. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali kierującemu pojazdem prawo jazdy. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie.

Info: KMP Rybnik