KMP Rybnik: Pijani kierowcy są zagrożeniem. Reaguj!

0
380

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Minionej doby policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, jest ogromnym zagrożeniem na drodze. Od początku roku do końca czerwca – policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 239 osób kierujących samochodami pod wpływem alkoholu.

Minionej doby policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W Rybniku na ulicy Raciborskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. 46-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei na ulicy Mikołowskiej świadek zdarzenia zauważył rozbity pozostawiony pojazd marki BMW i zawiadomił Policję, że kierujący tym pojazdem był prawdopodobnie nietrzeźwy. Mundurowi podczas patrolowania miastana ulicy Stawowej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowanie innych na drodze. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje, ale i pozostałych uczestników ruchu. Każdy może zadzwonić nawet anonimowo pod numer 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

info: KMP Rybnik