Wczoraj na ulicy Raciborskiej doszło do potrącenia 88-letniej kobiety, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Przypominamy także pieszym i rowerzystom, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

Wczoraj około 18.20 na ul. Raciborskiej w Rybniku, doszło do potrącenia 88-letniej mieszkanki naszego miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierująca toyotą – 34-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, jadąc w kierunku ulicy Wodzisławskiej, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. 88-letnia rybniczanka ze złamaną nogą została przewieziona do szpitala. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych postępowaniu przygotowawczym.

Po raz kolejny apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla pieszego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.

Apelujemy do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu…

Info: KMP Rybnik