Starsze małżeństwo z Rybnika padło ofiarą oszustów. Wyłudzili od nich pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy wartościowych przedmiotów.

Kilka dni temu informowaliśmy o oszustach, którzy pojawili się w Rybniku. W mediach pojawiły się liczne komunikaty, aby przestrzec mieszkańców. Niestety pomimo wielu apeli, wczorajszego wieczora doszło oszustwa metodą „na policjanta”. Do starszego małżeństwa mieszkającego na rybnickim blokowisku, zadzwoniły osoby podające się najpierw za członka rodziny, a następnie za policjantkę. Oszuści poinformowali o wypadku samochodowym i poprosili o przekazanie pieniędzy oraz przedmiotów wartościowych. Małżonkowie przygotowali gotówkę i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych, które następnie przekazali oszustom.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. W naszym regionie może dojść do kolejnych tego typu zdarzeń. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy wartościowych przedmiotów.

Info: KMP Rybnik