Nie ma dnia, by rybniccy policjanci nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, mundurowi z wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących – sprawcę kolizji oraz pokrzywdzonego. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek!

  • Wczoraj kilka minut przed 9.00, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Rybniku na ulicy Karola Miarki. Mundurowi ustalili, że kierujący daewoo jadąc w kierunku ulicy Przemysłowej, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył renault. Kierowca daewoo uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili numery rejestracyjne samochodu oraz dane właściciela i chwilę później zatrzymali sprawcę kolizji. Szybko okazało się, co było powodem jego ucieczki z miejsca zdarzenia. Badanie trzeźwości 26-letniego mieszkańca Książenic wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
  • Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło przed południem w Czerwionce-Leszczynach na ulicy 3 Maja. Tym razem to pokrzywdzony w kolizji stracił prawo jazdy… Obsługujący to zdarzenie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący audi jadąc w kierunku Knurowa, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył opla. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że kierujący oplem jest nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał u 55-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn 2 promile alkoholu w organizmie.

Info: KMP Rybnik