2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu miejskiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez rybnickich mundurowych w Czerwionce-Leszczynach. O podejrzeniu prowadzenia autobusu w stanie nietrzeźwości poinformowała jedna z pasażerek.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00. Dyżurny Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach odebrał zgłoszenie jednej z wysiadających pasażerek autobusu, która podejrzewała, że kierowca autobusu jest pijany. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej autobus komunikacji miejskiej w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Furgoła. Okazało się, że 44-letni obywatel Białorusi jest pijany. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Obywatel Białorusi został zatrzymany. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Dziękujemy zgłaszającej za przekazanie informacji. Dzięki właściwej reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że to zachowanie i ta postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Info: KMP Rybnik