KMP Rybnik: Matka z promilami

0
412

Rybniccy policjanci interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się 2-letnim synem. 27-latka miała w organizmie dwa promile alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia. Chłopczyk został przekazany pod opiekę do rodziny zastępczej.

W sobotę, około godziny 21.00 policjanci z rybnickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Mikołowskiej, gdzie według zgłoszenia pijana matka ma opiekować się swoim 2-letnim synem. Pod wskazanym adresem okazało się, że matka faktycznie opiekuje się chłopcem, będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi przebadali rybniczankę na zawartość alkoholu i okazało się, że ma ona w organizmie dwa promile. Dzieckiem zaopiekowała się znajoma nieodpowiedzialnej matki.

Następnego dnia, około godziny 19.00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące 27-letniej matki. Tym razem chłopiec był pozostawiony bez opieki. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a na miejsce interwencji wezwano pogotowie ratunkowe, a także pogotowie rodzinne.Dokumentacja w tej sprawie już trafiła do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy.

Info: KMP Rybnik