5 lipca 2018 doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których brali udział nietrzeźwi kierujący. Jeden miał ponad 1,5 promila w organizmie, natomiast drugi blisko 1 promil. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 

Pragniemy przybliżyć ku przestrodze, dwa przypadki, które obsługiwali wczoraj policjanci z rybnickiej drogówki:

  • Około godziny 18:00 na ulicy Gliwickiej w Rybniku zderzyły się dwa pojazdy, motocykl jadący od strony centrum oraz ford jadący z naprzeciwka. Do wypadku doszło kiedy 52-letni kierujący fordem skręcał w ulicę Górną. Okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 43-letni motocyklista odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala.
  • Drugie zdarzenie miało miejsce po godzinie 20:00 na terenie Czerwionki-Leszczyn. Kierujący fiatem, jadąc ulicą Rybnicką, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Policjanci przebadali 39-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał blisko 1 promil. Odniósł obrażenia w tym zdarzeniu. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala.

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu może mieć tragiczne konsekwencje.

 

 

info: KMP Rybnik