Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 38-letni kierujący volkswagenem podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z mazdą, którą kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został zatrzymany przez stróżów prawa. Mieszkaniec powiatu gliwickiego odmówił badania na zawartość alkoholu. W szpitalu pobrano mu krew do badań. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim przebywa w WSS nr 3 w Rybniku.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 20.00, na ulicy Raciborskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący vw38-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, jechał w kierunku Rybnika. Na wysokości posesji nr 137 podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Mazda, którym kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Kierujący vw uciekł pieszo z miejsca wypadku. Szybko jednak został zatrzymany przez stróżów prawa na ulicy Brzozowej. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu. W szpitalu pobrano mu krew do badań. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Rybniku. Na czas trwania policyjnych czynności, czyli przez ponad 2 godziny, droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych postępowaniu przygotowawczym.

Przestrzegamy kierowców przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, to główne przyczyny wypadków drogowych. Apelujemy o ostrożność!

Info: KMP Rybnik