KMP Rybnik: Czerwionka-Leszczyny: „Na bani” rowerem – 2500 zł mandatu

0
1647

Surowe konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości spotkały rowerzystę, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Czerwionce – Leszczynach. 36 – letni mężczyzna jechał rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali mieszkańca powiatu rybnickiego mandatem w wysokości 2,5 tyiąca złotych. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Dzisiaj, około godziny 7.30, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Lompy w Czerwionce – Leszczynach do kontroli drogowej rowerzystę. 36-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., policjanci ukarali mieszkańca powiatu rybnickiego, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Zgodnie z nowymi przepisami, za kierowanie po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę nietrzeźwą lub będącą pod działaniem środka działającego podobnie do alkoholu, grozi mandat w kwocie 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

info: kmp rybnik