KMP: Granaty moździerzowe na nowobudowanym osiedlu w Ostropie

0
283

Od południa gliwiccy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia wojennych artefaktów, a dokładnie dwóch granatów moździerzowych kalibru 82 mm z zapalnikami. Odkrycia dokonali robotnicy prowadzący prace ziemne, którzy natychmiast powiadomili służby. Po niebezpieczne znalezisko przyjadą saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich tygodniach.

Dziś o godz. 12.30 dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach powiadomiono o niewybuchach znalezionych podczas prac przy budowie domów na ul. Serdecznika w Gliwicach. Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, który ocenił znalezisko jako niebezpieczne. Mowa o skorodowanych, ale z zapalnikami, dwóch granatach moździerzowych. To oczywiście pozostałość z okresu II wojny światowej.

Nie było konieczności ewakuacji – miejsce oddalone jest od zabudowań. Jednak do obowiązków policji należy zabezpieczenie terenu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Przypominamy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić ich. Jeśli to możliwe, należy miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997.

info: KMP Gliwice