KMP Gliwice: Zatrzymanie w Wielowsi – trzy w jednym plus bonus

0
296

Zatrzymanie w Wielowsi – trzy w jednym plus bonus

Mimo bardzo poważnych konsekwencji prawych i finansowych, zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Codziennie na naszych ulicach są zatrzymywani nietrzeźwi kierujący – to dla policjantów już rutyna. Co pewien czas pojawiają się zatrzymania z bonusem! W Wielowsi patrol gliwickiej drogówki zainteresował się samochodem marki Mercedes…

Wczoraj około godz. 21.30 w Wielowsi na ul. Wolnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes. Okazało się, że kierujący nim 41-latek, mieszkaniec Warszawy, a obywatel Ukrainy, jest kompletnie pijany – alkomat wykazał prawie 2 promile. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało coś jeszcze… Na kierowcy ciążył aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Wynik sprawdzenia samochodu też okazał się niespodzianką – formatka zaświeciła się na czerwono, czyli pojazd figurował w Międzynarodowej Bazie Współpracy Policji (Biuro SIRENE) jako utracony z terenu Węgier.

Już po zatrzymaniu okazało się, że dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pyskowicach ustalili, że właśnie ten zatrzymany, kilkanaście godzin wcześniej, dokonał kradzieży paliwa z jednej z tamtejszych stacji benzynowych.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, postępowania w tych sprawach prowadzą pyskowiccy funkcjonariusze.

info: kmp gliwice