Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu gliwiczaninowi. Mężczyzna, zatrzymywany wcześniej przez policję, miał prokuratorski i sądowy zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do swojej ofiary – żony. Zlekceważył jednak prawny zakaz, zadzwonił do pokrzywdzonej i groził jej. Gdy tylko policjanci otrzymali tę informację, pojechali na miejsce i zatrzymali gliwiczanina.

W minionym tygodniu do policjantów z II komisariatu wpłynęła informacja od 39-letniej mieszkanki Gliwic. Kobieta prosiła o pomoc, ponieważ jej mąż, który był już skazany za znęcanie się nad nią, a obecnie przebywał na wolności, po raz kolejny groził, że zrobi jej krzywdę. Natychmiast wysłano załogę patrolowo-interwencyjną, aby mężczyznę zatrzymać.

Policjanci ustalili, że zgodnie z wyrokiem sądu, człowiek ten miał zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z żoną. 42-latek zachowywał się wobec kobiety agresywnie, awanturował się, wyzywał ją.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty za naruszenie sądowego zakazu, a prokurator nie miał wątpliwości, jak dalej postąpić z agresorem. Sąd, po wysłuchaniu stanowiska oskarżyciela i zapoznaniu się z dowodami, aresztował mężczyznę. Za samo złamanie zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP Gliwice