KMP Gliwice: Tłum to raj dla kieszonkowców – uważaj!

0
385

Złodzieje codziennie wypatrują w tłumie swoich potencjalnych ofiar. Kieszonkowcy działają szybko, niepostrzeżenie, wykorzystują każdą okazję. Wystarczy chwila nieuwagi, by torebka, saszetka czy telefon komórkowy stały się ich łupem. Ostatnio odbieramy zgłoszenia o licznych tego typu kradzieżach, dlatego prosimy o ostrożność. Poniżej przykłady zgłoszeń z wczoraj.

Przed południem w centrum handlowym przy ul. Rybnickiej dwie nieznane sprawczynie ukradły torebkę z dowodem osobistym, kartą NFZ oraz portfelem i pieniędzmi 80-letniej knurowiance. Sprawczynie skorzystały z faktu, że pokrzywdzona przeglądała produkty w lodówce i wyjęły jej torebkę ze sklepowego wózka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi III Komisariat Policji w Gliwicach.

W tym samym czasie w jednym z supermarketów przy ul. Dworcowej nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, z przewieszonej na jej ramieniu torebki dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością: dowodem osobistym, kartami NFZ, inwalidy, ZUS emeryta oraz etui z okularami. Okradziona to 68-letnia mieszkanka Knurowa.
Około godziny 15.00 w centrum handlowym przy ul. Lipowej, w jednym ze sklepów z odzieżą, nieznany sprawca wyjął kosmetyczkę z torebki zamkniętej na zamek błyskawiczny. W kosmetyczce poszkodowana miała ponad 3 tys. zł. Postępowanie prowadzi II KP Gliwice.
Wczoraj zgłoszono też kradzież telefonu komórkowego, trzymanego przez 15-letniego chłopca w tylnej kieszeni spodni. Ze zgłoszenia wynika, że młody człowiek nie zauważył momentu, w którym ktoś wyjął mu komórkę. Rzecz działa się w centrum Gliwic. Sprawę zbadają detektywi z III komisariatu.

Tłok, pośpiech, często beztroska i brak ostrożności – to wszystko sprawia, że każdy z nas może stać się potencjalną ofiarą złodzieja. Ściganie sprawców jest utrudnione, ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i poszkodowani nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty.
Pamiętaj! Działalności kieszonkowców sprzyja tłok. Dlatego w sklepach, środach lokomocji lub na przystankach zachowaj szczególną ostrożność. Bądź uważny także na miejskich targowiskach. W takich miejscach złodziejom łatwiej się ukryć i niepostrzeżenie działać. Nie ułatwiaj im zadania!

Info: KMP Gliwice