KMP Gliwice: Szukamy świadków śmiertelnego potrącenia

0
2472

18 grudnia tuż przed godziną 7.00 na ul. Rybnickiej w Gliwicach doszło do potrącenia pieszego, który znajdował się na oznakowanym przejściu. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Niestety, były one na tyle poważne, że lekarzom nie udało się uratować życia tego człowieka. W Wydziale Kryminalnym KMP Gliwice prowadzone jest śledztwo w sprawie rzeczonego wypadku. Policjanci proszą osoby, które widziały zdarzenie lub posiadają wiedzę, kto mógł zarejestrować jego przebieg, o kontakt z prowadzącym postępowanie.

O potrąceniu informowaliśmy już w dniu wypadku, wówczas jednak była nadzieja, że życie pieszego zostanie uratowane.

18 grudnia o godz. 6.50 na ul. Rybnickiej w Gliwicach (wysokość numeru 24) kobieta kierująca samochodem marki Toyota Yaris, jadąc w kierunku Knurowa, potrąciła na przejściu dla pieszych 68-letniego gliwiczanina. Starszy mężczyzna przechodził ze strony prawej na lewą. Poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Policja zatrzymała kierującej prawo jazdy.
Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia gliwiczanina. Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zwraca się z prośbą do naocznych świadków, w tym również osób, które posiadają prywatne rejestratory w pojazdach i być może uchwyciły moment potrącenia. Wszelkie informacje mające związek ze sprawą prosimy przekazywać do referenta prowadzącego – st. sierż. Grzegorza Charmułowicza, tel. 32 336 91 66, e-mail: grzegorz.charmuolowicz@gliwice.ka.policja.gov.pl
Wszczęto postępowanie przygotowawcze, które pozwoli wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku.

Info: KMP Gliwice