KMP Gliwice: Rower czeka na właściciela

0
411

Rower czeka na właściciela

 

Komisariat Policji III w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze RSD 521/21 w sprawie kradzieży rowerów. W trakcie czynności zabezpieczono rower, który zabezpieczono w komisariacie, gdzie czeka na swojego właściciela. Publikujemy tylko zdjęcie prezentujące manetkę kierownicy – co jak sądzimy, powinno wystarczyć, aby właściciel rozpoznał swoją własność.

Osoba, która zgłosi się po odbiór roweru winna podać jego cechy charakterystyczne oraz kolor. Osoby takie proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie: st. sierż. Adrian Wróblewski poprzez pocztę elektroniczną: adrian.wroblewski@gliwice.ka.policja.gov.pl celem wskazania powyższych cech oraz pozostawienia do siebie namiaru telefonicznego.

W razie pytań kontaktować się można z prowadzącym postępowanie st. sierż. Adrian Wróblewski tel. miejski 47 859 03 22.

Przy okazji informujemy, że wiosna to czas kiedy dochodzi do częstszych przypadków kradzieży bicykli.

Większość dotychczasowych kradzieży miała wspólny mianownik — nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu lub jego całkowity brak. Niestety złodzieje krążą po ulicach i czekają na okazję.
Do kradzieży rowerów dochodzi zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Giną one z klatek schodowych, zamkniętych piwnic oraz trenu prywatnych posesji. Jednoślady pozostawione w miejscach ogólnodostępnych stanowią pokusę dla złodzieja, często wykorzystują oni nadarzającą się okazję oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia jednośladu.
Pamiętaj!
Postaw na dobre zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, (często nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież)
W przypadku, gdy przechowujemy swój jednoślad w piwnicy, zadbajmy o jej jak najlepsze zabezpieczenie – złodzieja goni czas, dobrze zabezpieczone piwnice i wysiłek do ich sforsowania – skutecznie zniechęcają złoczyńców.
Miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku różne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.

 
 
info: kmp gliwice