KMP Gliwice: Publikujemy wizerunki podejrzanych

0
757
30 maja około godziny 3.40 do sklepu przy stacji paliw weszło dwóch młodych ludzi. Jeden stanął przy drzwiach, a drugi „robił zakupy” – wziął papierosy i artykuły spożywcze o łącznej wartości prawie stu złotych. Podejrzany użył karty płatniczej, ale, jak zorientowała się po chwili sprzedawczyni, wpisał błędny kod PIN. W efekcie nie zapłacił, lecz szybko oddalił się ze skradzionym towarem. Na alarm ekspedientki zareagował pracownik ochrony. Podczas próby pościgu i zatrzymania interweniujący ochroniarz został kopnięty w brzuch, w wyniku czego upadł na ziemię.

Pierwszy podejrzany („kupujący”) ubrany był w ciemne dresowe spodnie z napisem „adidas”, czarną koszulkę z napisem „octagon” oraz kraciastą czapkę z daszkiem. Drugi (stojący na czatach)miał na sobie czarne dresowe spodnie, czarną bluzę z długim rękawem, zieloną czapkę z daszkiem oraz białe sportowe buty typu adidasy. 
 Detektywi zwracają się z prośbą o kontakt do osób, które rozpoznają mężczyzn z prezentowanych fragmentów nagrania. Informacje można przekazać telefonicznie, pod całodobowy numertelefonu 32 239 02 00 lub bezpośrednio prowadzącemu dochodzenie st. sierż. Marcinowi Klimasowi (tel. 32 239 02 01). Można też wysłać maila na adres kp2@gliwice.ka.policja.gov.pl lub na anonimową skrzynkę – Powiadom nas – Kliknij TU.
Wszystkim osobom informującym gwarantujemy anonimowość (nie będą one w żaden sposób niepokojone czy wzywane na przesłuchania).
 Dotychczasowa współpraca społeczeństwa (internautów) z gliwickimi śledczymi w kilkudziesięciu przypadkach spowodowała, że sprawcy nie zostali bezkarni. Być może stanie się tak i tym razem.