KMP Gliwice: Podsumowanie weekendu – zatrzymania na gorącym uczynku

0
262

W trakcie minionego weekendu mundurowi z gliwickiego garnizonu zatrzymali 12 sprawców przestępstw. Pięciu to nietrzeźwi kierowcy. Ujęto też sprawcę stalkingu – gróźb karalnych oraz znęcania nad rodziną, posiadacza narkotyków i osoby łamiące sądowe zakazy. Stróże prawa zatrzymali również 5 poszukiwanych przez organy ścigania. Na drogach doszło do jednego wypadku i 21 kolizji. Policjanci średnio podejmowali dziennie 226 interwencji, w większości dotyczących awantur domowych i międzysąsiedzkich.

14 listopada tuż po północy na gliwickim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku drogowego. Z nieustalonych jeszcze przyczyn 30-letni kierowca opla vivaro najechał na tył poprzedzającego go zestawu pojazdów marki Scania, kierowanego przez obywatela Bułgarii. Kierowca opla w stanie nieprzytomnym został przetransportowany do szpitala. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Wśród 5 nietrzeźwych kierujących niechlubnymi rekordzistami okazali się 40-letnia kobieta zatrzymana w Żernikach, która prowadziła mimo zakazu sądowego i mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, oraz 46-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego – kierując seatem ibizą, spowodował w Paniówkach kolizję z audi.

Info: KMP Gliwice