KMP Gliwice: Nie pozostaną bezkarni – dzięki internautom

0
246
III Komisariat Policji w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze (RSD 935/22) w sprawie wypłacania gotówki o łącznej kwocie 10 tysięcy złotych za pomocą kodu BLIK, po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń do konta osoby pokrzywdzonej. W trakcie dochodzenia zabezpieczono nagrania z kamer. Niestety, prowadzącym nie udało się wówczas ustalić, kim były osoby zarejestrowane przez monitoring. Zdecydowano o publikacji wizerunków. Efekt? Sprawcy nie pozostaną bezkarni – ich tożsamość została ustalona, a to dzięki informacjom od internautów.

Do przestępstwa doszło 30 czerwca br. przy ul. Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego w Gliwicach. Wobec perspektywy umorzenia sprawy (wyczerpano możliwości wykrywcze) zdecydowano o publikacji zdjęć. Ustalono, że podejrzanymi są dwaj mężczyźni i kobieta. Obecnie zdjęcia zostały zanonimizowane.

Dziękujemy zarówno dziennikarzom, jak i internautom, udostępniającym komunikat na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Po raz kolejny udowodniono, jak ważna jest współpraca służb z obywatelami.
Wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe.

info: KMP Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here