Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz spowodowanie kolizji. Za te czyny odpowiedzą 46-latek z Rybnika oraz 38-latek z Knurowa. A to wszystko w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila a drugi 2,3.

Dwa zarzuty po wytrzeźwieniu usłyszy 46-latek z Rybnika. Wczoraj około godziny 5:40 został zatrzymany do kontroli trzeźwości w Knurowie. Wynik, jaki pokazał policyjny alkomat, to ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W trakcie wykonywania z nim czynności dokonał on także naruszenia nietykalności jednego z mundurowych z gliwickiej drogówki. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. O tym, co zrobił będzie mu również przypominać zakaz kierowania pojazdami na minimum trzy lata oraz grzywna do 10 tys. złotych.

38-latek z Knurowa odpowie natomiast za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał 2,3 promila alkoholu. Wczoraj około godziny 23:50 na ulicy Pocztowej w Gliwicach kierując Chryslerem, uderzył w przydrożną latarnię. 3-letni zakaz kierowania pojazdami, grzywna oraz zwrot kosztów naprawy infrastruktury, to cena, jaką musi zapłacić kierowca za prowadzenie na ,,podwójnym gazie”.

Info: KMP Gliwice