KMP Gliwice: Magazyn pełen nielegalnych towarów akcyzowych

0
615

Pewien 47-letni gliwiczanin chciał się wzbogacić w sposób przestępczy. Nie udało się, bo na jego drodze stanęli policyjni detektywi z I komisariatu. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez handlowca znaleziono towary bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku zostaną teraz oszacowane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Nie ma miesiąca, by gliwiccy policjanci nie zajmowali się sprawami przestępstw skarbowych. Tym razem akcję przeprowadzili śledczy z „jedynki”. Odwiedzili 47-letniego mieszkańca Gliwic, który, według uzyskanej wcześniej informacji, miał zajmować się nielegalnym handlem papierosami. Informacje potwierdziły się. Po przeszukaniu zajmowanego przez gliwiczanina magazynu ujawniono blisko 65 kilogramów tytoniu, ponad 8 tysięcy sztuk papierosów oraz 63 litry spirytusu – wszystko bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Przestrzegamy osoby, które też zamierzają zająć się tego typu handlem, że odpowiedzialność karna i skarbowa za przestępstwa oraz wykroczenia skarbowe wiąże się z możliwością trafienia do więzienia oraz bardzo wysokimi karami finansowymi (liczonymi w dziesiątkach a nawet setkach tysięcy złotych). Czy warto ryzykować?

info: KMP Gliwice