Publikujemy wizerunek podejrzanego, który 14 marca br. oszukał i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi mieszkankę osiedla Sikornik. Mężczyzna najpierw chciał pożyczyć od gliwiczanki aparaturę medyczną, a kiedy okazało się, że to niemożliwe, poprosił o pożyczkę gotówki. Zobowiązał się do jej zwrócenia jeszcze tego samego dnia, czego nie uczynił.

Sprawca zadzwonił do mieszkania pokrzywdzonej i podał za jej sąsiada, powołując przy tym na znajomość z innym sąsiadem, dobrze kobiecie znanym. Poinformował, że ma chorego syna, potrzebującego specjalnej aparatury do oddychania, a od wymienionego właśnie sąsiada dowiedział się, że ona taką posiada, bo została jej po zmarłym mężu.

Nieznajomy poprosił więc o wypożyczenie aparatu. Gliwiczanka odparła, że nie ma i nigdy podobnego urządzenia nie miała. Wtedy mężczyzna poprosił o pożyczenie 320 zł – jak twierdził, tylko tyle brakowało mu do zakupu sprzętu, którego całkowity koszt to 17 tys.
Kobieta udała się z nieznajomym do bankomatu, wypłaciła i przekazała określoną sumę. Sprawca obiecał zaś, że zwróci pieniądze jeszcze tego samego dnia, czego nie zrobił.

Podajemy rysopis podejrzanego.
Mężczyzna z wyglądu w wieku 43-48 lat, ok. 170 cm wzrostu, krępej budowy ciała, o bladej cerze, jasnorudych i prostych, bardzo krótkich włosach zaczesanych „na jeża”, oczach jasnoszarych; ubrany w pikowaną niebieską kurtkę, jasne spodnie i jasne sportowe buty.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonej sporządzono portret pamięciowy. Osoby, które rozpoznają podejrzanego i posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie (tel. 32 68 00 135) lub dyżurnym I komisariatu (tel. 32 68 00 100), e-mail: kp1@gliwice.ka.policja.gov.pl
Prosimy powoływać się na sygnaturę sprawy, tj. 1RSD-314/19.
Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

Info: KMP Gliwice