Od rana gliwiccy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu, a dokładnie pocisku artyleryjskiego kaliber 88 mm oraz części drugiego podobnego pocisku. Odkrycia dokonał grzybiarz, który natychmiast o znalezisku powiadomił numer alarmowy. Po niebezpieczne znalezisko przyjadą saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich dniach.

12 września o 7.25 dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach powiadomiono o znalezieniu niewybuchu – w terenie zadrzewionym w rejonie ul. Szymanowskiego. To skorodowany pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej kalibru 88 mm oraz leżący obok fragment drugiego pocisku.
Nie było konieczności ewakuacji ludzi z uwagi na to, że miejsce oddalone jest od zabudowań. Jednak do obowiązków policji należy zabezpieczanie miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.
Jak uczy doświadczenie, jesień jest okresem liczniejszych niż zwykle odkryć pozostałości po II wojnie światowej szczególnie w lasach.
Policjanci przypominają, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod nr 997.

Info: KMP Gliwice