KMP Gliwice: Jeśli prawo zabrania, to nie wolno! Plantator w areszcie

0
1110

Liczącą prawie 30 krzewów plantację konopi oraz niecały kilogram ściętych już roślin przejęła grupa śledcza z przedstawicielami Wydziału ds. Narkotyków KWP w Katowicach oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który uprawiał zakazaną prawem roślinę w specjalnym tunelu foliowym na terenie Gliwic. Wczoraj po południu, na wniosek prokuratora, gliwicki sąd rejonowy aresztował tymczasowo podejrzanego. Za nielegalną uprawę konopi ustawa przewiduje nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem narkobiznesu zebrali w trakcie swoich czynności informacje pozwalające na zlokalizowanie miejsca uprawy konopi indyjskich oraz wytypowali, namierzyli i zatrzymali „plantatora”, którym okazał się 36-letni gliwiczanin. 10 września po godz. 18.00 przystąpiono do działań.

Detektywi odkryli plantację na polach w pobliżu dzielnicy Bojków. W specjalnym namiocie uprawnym rosło 29 roślin. Na miejscu, podczas ich podlewania, zatrzymano też właściciela. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie krzewy, osprzęt służący do ich uprawy oraz prawie kilogram ściętych i przygotowanych do suszenia roślin.
Zatrzymany mężczyzna, zamieszkujący w innym rejonie miasta, posiadał w swoim mieszkaniu gotówkę. Na poczet grożących kar zabezpieczono ponad 22 tys. zł. Gliwiczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz uczynienia sobie z procederu źródła dochodu. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z gliwickiej komendy miejskiej.

Info: KMP Gliwice