KMP Gliwice: Interwencje w związku z nieprzestrzeganiem nowych przepisów

0
2120

Codziennie gliwiccy policjanci otrzymują informacje o podejrzeniu łamania obostrzeń związanych z koronawirusem. Tylko wczoraj do gliwickich stróżów prawa wpłynęło ich 42. W 8 przypadkach policjanci potwierdzili podejrzenia niestosowania się do ograniczeń związanych z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19, pouczając oraz wystawiając mandaty karne. Wobec 10 osób sporządzone zostały notatki do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, kary przez nią nałożone mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł

W ciągu minionej doby gliwiccy stróże prawa otrzymali 42 informacje od zaniepokojonych mieszkańców, dotyczące osób naruszających obostrzenia, mające na celu ochronę naszego życia i zdrowia przed wirusem COVID-19. Wśród zgłaszanych interwencji większość stanowiły informację o gromadzeniu się lub przemieszczaniu osób. Skierowane na miejsca patrole potwierdziły 8 takich informacji. Wobec osób niestosujących się do ograniczeń mundurowi zastosowali 2 pouczenia oraz 6 mandatów karnych. Równolegle gliwiccy stróże prawa sporządzili do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wobec 10 osób notatki w związku z naruszeniem przez nie przepisów związanych z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19.

Przytoczone informacje pokazują, jak bardzo społeczeństwu zależy na jak najszybszym powrocie do stanu sprzed epidemii.

Wśród pocieszających informacji jest to, że na skontrolowanych 321 środków komunikacji miejskiej policjanci nie ujawnili żadnych uchybień.

Przypominamy i apelujemy: #zostanwdomu
Na każdym z nas ciąży społeczny obowiązek dbania o innych współobywateli. Wprowadzone obostrzenia mają na celu jak najszybsze i najsprawniejsze zapobieżenie rozprzestrzenianiu się epidemii.
Minimalizując liczbę wyjść z domu oraz niepotrzebnych kontaktów do niezbędnego minimum chronimy siebie nawzajem.

info: KMP Gliwice