Kolejne zatrzymanie dzięki prawidłowej reakcji anonimowego świadka. Dwaj młodzi mieszkańcy Sośnicy, idąc ulicą Limanowskiego, konkurowali ze sobą, kto uszkodzi więcej lusterek w zaparkowanych samochodach. Na szczęście znalazł się człowiek, który dokładnie sprawców zapamiętał, a swoimi informacjami podzielił się z policją.

Około godziny 23.30 policjanci z V komisariatu (Sośnica) zatrzymali 21- i 22-latka (obydwaj z Gliwic), którzy, będąc pod wpływem alkoholu, uszkodzili sześć pojazdów poprzez urwanie i rozbicie ich lusterek zewnętrznych. Trwa szacowanie strat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi V KP w Gliwicach.

Info: KMP Gliwice

1 KOMENTARZ

  1. tacy idioci powinni być publicznie pokazywani, co tam 3 miesiące, to śmieszna kara. Powinni naprawić nie tylko szkody, powinni zapłacić właścicielom za unieruchomienie ich samochodów bo nie mieli czym do pracy dojechać itd. Jak głupi po wódce to niech nie pije, tym bardziej surowe kary powinny być. Przy tak łagodnych karach i niskiej wykrywalności nie mają strachu że zostaną przyłapani na chuligaństwie, a jeżeli nawet to co tam jakieś tam zawiasy.

Comments are closed.