KMP Gliwice/Gierałtowice: Mikołaj w policyjnym mundurze mówił o bezpieczeństwie

0
615

W niedzielę w Chudowie odbyła się kolejna motoparada z udziałem mikołajów, której współorganizatorem była gmina Gierałtowice. Każdą tego typu imprezę nasi policjanci traktują jako dobrą okazję do spotkań profilaktycznych. To jedna z metod zmniejszania liczby zdarzeń drogowych.

Młodszy aspirant Dawid Przybylski propagował podczas imprezy prawidłowe zachowanie na drogach i udzielał informacji o aktualnych, najczęstszych, problemach w obszarze bezpieczeństwa ruchu. Jedną z bolączek, występujących nie tylko w naszym rejonie, jest słaba widoczność pieszych.

Zachęcanie do noszenia odblasków czy prawidłowego oświetlania rowerów to zadanie nie tylko policji, ale wszystkich obywateli, troszczących się o swoich najbliższych. Nasz funkcjonariusz – święty Mikołaj w policyjnym mundurze – podkreślał ten problem i obdarowywał zarówno dzieci, jak i dorosłych specjalnymi odblaskami. Rozdał ich około dwustu.

Spotkania profilaktyczne prowadzone są przez policję po to, by nie dochodziło do potrąceń, jak to z minionego piątku. Piszemy o nim TU

info: kmp gliwice