KMP Gliwice: 6 PRÓB OSZUSTWA METODĄ „NA POLICJANTA” W GLIWICACH

0
750

Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż szukają ofiar. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności poszkodowanych. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy seniorów – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści, podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa. Tylko wczoraj gliwickiej policji zgłoszono aż sześć takich prób.

Przestępcy są zatrzymywani dzięki pracy operacyjnej policji lub informacji od osób, które, mając świadomość, że mogą zostać oszukane, szybko dzwonią pod numer alarmowy. Niestety, wciąż jesteśmy informowani o kolejnych pokrzywdzonych.

Wczoraj policjanci otrzymali wiadomość o mężczyźnie podającym się za jednego z nich. Mężczyzna opowiadał wymyśloną historyjką o przestępcach czyhających na oszczędności rozmówców, czym próbował nakłonić ich zmiany danych kontaktowych w banku. Na szczęście tym razem trafił na ludzi, którzy nie dali się nabrać.

O tym, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych, mówi się w mediach od lat. Po raz kolejny apelujemy o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych, poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców.

Info: KMP Gliwice