Katowicka Kuria Metropolitalna zorganizowała spotkanie przedświąteczne z arcybiskupem Wiktorem Skworcem. Wziął w nim udział m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najważniejszych instytucji w regionie, reprezentujący samorząd terytorialny, administrację rządową oraz stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

„Chciałbym podziękować za słowa i za czyny mijającego roku 2018. Dobro wspólne jest waszą codzienne troską – dobro naszych rodzin, społeczeństwa, mieszkańców. Chciałbym podziękować, że dzięki wam to dobro wspólne jest pomnażane – zwrócił się do zebranych metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. – W święta Bożego Narodzenia przez doświadczenie Boga zyskujemy nową motywację do działania, poświęcenia i ukierunkowania swoich sił dla dobra wspólnego. Ten rok tak bogaty w wydarzenia miał jedno szczególnie ważne – świętowanie niepodległości. Świętowaliśmy i dziękowaliśmy za naszą wolną ojczyznę. To świętowanie tu, na Śląsku będzie trwało jeszcze w 2019 roku, kiedy obchodzić będziemy stulecie pierwszego powstania śląskiego, a później kolejne, aż w roku 2022 będziemy mogli podziękować za włączenie Górnego Śląska do polskiej macierzy. Powinniśmy o tym pamiętać, bo z tego wyrasta nasza tożsamość” – dodał arcybiskup.

Gospodarz spotkania, witając marszałka Jakuba Chełstowskiego, pogratulował objęcia stanowiska marszałka województwa śląskiego. „Pragnę życzyć dobrych ludzi wokół – bo jeśli ma się takowych wokół siebie, wiele można zrobić – powiedział marszałek Jakub Chełstowski. – Jest we mnie głębokie przekonanie, że każdy dzień musimy wykorzystać najlepiej jak się da. Dlatego też życzę, by każdy dzień, świąteczny czy zwyczajny, był przez państwa dobrze przeżyty, dobrze wykorzystany” – dodał marszałek. Spotkanie zwieńczyło łamanie opłatkiem i wspólne kolędowanie.

info: slaskie.pl