Na placu Sejmu Śląskiego odbyła się szósta akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

Jedną z pierwszych osób, które oddały krew była Izabela Domogała, Członek Zarządu Województwa Śląskiego, która w towarzystwie Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa pojawiła się w mobilnym ambulansie.

„Krew jest najcenniejszym darem jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Dlatego też osobiście, a także jako zarząd wspieramy i włączamy się w każdą inicjatywę honorowego oddawania krwi” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

„Od kilku lat regularnie oddaję krew, wynika to z mojej potrzeby pomocy innym. Krwi nie można niczym innym zastąpić, a jednocześnie jest ona niezbędna, by uratować komuś życie” – powiedziała Izabela Domogała, która wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego włączyła się do akcji.

Tym razem w zbiórce krwi udział wzięło 32 pracowników urzędu. Oddali oni 16.32 litra krwi z osoczem (14.4 litra bez osocza).

Autobus do pobierania krwi zawita w tym roku na plac Sejmu Śląskiego w Katowicach jeszcze dwukrotnie. Kolejną akcję zaplanowano na 7 czerwca 2019 r.

Info: slaskie.pl