Sport i rekreacja

Kadra nie sprostała „Dziesiątce” – Wyniki 17 kolejki MLPNH

W 17. kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej jako mecz na szczycie zapowiadała się konfrontacja ZZ Kadry z TS 10ka.pl Zabrze. Pierwsza połowa meczu była wyrównana i zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem lidera, ale po przerwie zespół Szymona Wesołowskiego udowodnił swoją wyższość i zdobył kolejno 4 gole. Dopiero w końcówce Kadra osiągnęła przewagę, ale jej efektem była tylko bramka na 2:6. „Dziesiątka” dzięki wygranej i pauzie IPA powiększyła przewagę nad drugim zespołem w tabeli do 3 punktów.

Z pauzy IPA skorzystał także Team Stalmet wygrywając z ostatnim w tabeli UKS Milenium II. Outsider zmobilizował się na to spotkanie dysponując dwoma czwórkami graczy w polu, dzięki czemu zagrał jedno z lepszych swoich spotkań. „Stalowi” z kolei nie błyszczeli, ale przyzwyczaili już wszystkich do tego, że najbardziej mobilizują się na mecze z czołowymi drużynami.

W meczu młodego pokolenia Olympiakos pokonał Team 98 różnicą jednego gola. W ostatniej minucie już przy stanie 4:3 Team 98 miał dwa, a zespół z Gierałtowic jeden przedłużany rzut karny, ale żaden z nich nie został zamieniony na gola.

Niespodzianką tej kolejki była wygrana UKS Milenium I z Nacynianką. W drużynie zwycięzców dobra gra wreszcie procentuje punktami, bo była to druga wygrana z rzędu. Pokonani znajdują się za to w dołku – w rundzie rewanżowej nie zdobyli jeszcze punktu.
Pewną wygraną odniósł Tritech i ponownie zamienił się miejscami w tabeli z ZZ Kadrą. Drużyna Veritaksu dopiero na 6 minut przed końcem zaczęła strzelać bramki, ale straty do Tritechu były już zbyt duże. W zespole Nowosielskich odnotować można powrót do ligi po prawie 3 latach kolejnego z klanu – bramkarza Łukasza.

W ostatnim pojedynku wieczoru Vibovit zagrał z TKKF Mistral Intermarche. Mecze aktualnego jeszcze mistrza z aktualnym jeszcze wicemistrzem zawsze dostarczały emocji i nie inaczej było tym razem. Pierwsze trafienie należało do TKKF-u, potem trzykrotnie celnie uderzył Vibovit. Na kolejnego gola TKKF-u mistrzowie szybko odpowiedzieli i wydawało się, że prowadząc 4:2 kontrolują spotkanie, tymczasem w 33. minucie to TKKF prowadził 5:4. Ostatni zryw Vibovitu przyniósł szczęśliwą wygraną: wyrównał Michał Kuźnik, a gola na wagę 3 punktów z przedłużonego rzutu karnego strzelił Dawid Wieliczko.

W najbliższy poniedziałek mecze 18. kolejki, wśród których najciekawiej zapowiadają się spotkania IPA – ZZ Kadra oraz Tritech – Vibovit.