Kultura i rozrywka

Kabareton po ślonsku – DMiT w Zabrzu

Start: 18/10/2015 – 15:00

kabareton
Jeżeli szukacie Państwo sposobu na poprawę humoru, to polecamy wizytę w Domu Muzyki i Tańca na kolejnej edycji Kabaretonu po ślonsku. Tym razem bawić Was będą: Kabaret Rak, Grzegorz Poloczek, Masztalscy, Jorgusie, Lucjan Czerny oraz gość specjalny Kabaret pod Wyrwigroszem.

Kabaretu Rak specjalnie przedstawiać nie trzeba, bawią nas już od ponad 30 lat. Mimo że ich skecze nie zawsze zrozumiałe są dla widzów spoza Śląska, niezmiennie wywołują salwy śmiechu i burzę oklasków. Z kabaretu odszedł po wielu latach Grzegorz Poloczek, ale on również przed Państwem wystąpi w zapowiadanej imprezie. Kolejny wykonawca to artyści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na pewno rozbawią każdą publiczność, czyli Masztalscy. Ten duet znany jest nie tylko na Śląsku, dowcipne dialogi Ecika i Masztalskiego, w gwarze śląskiej, niezmiennie bawią miłośników dobrego humoru. Znamy ich też m.in. z takich programów rozrywkowych, jak „Lato z Radiem”, „Cztery pory roku”, „Sygnały dnia”. Popisy kabaretów okraszone zostaną występem zespołu Jorgusie, specjalizującego się w wykonywaniu własnych i innych popularnych utworów muzyki rozrywkowej, trafnie dobranych do publiczności i okoliczności. W imprezie udział weźmie także Lucjan Czerny – człowiek-orkiestra, kabareciarz i konferansjer. Gościem specjalnym będzie Kabaret pod Wyrwigroszem, który na estradach gości od wielu lat. Są z Krakowa, są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Aktualny skład kabaretu to: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski, Tomasz Olbratowski.

Kabareton poprowadzi Grzegorz Stasiak, znany showman, wodzirej, konferansjer i instruktor nauki jazdy oraz Marcin Janota prezenter Radia Fest. Serdecznie zapraszamy, dobra zabawa gwarantowana!