10.06.2019r. Szkołę Podstawową nr 6 im. Stanisława Moniuszki w Czuchowie oraz Szkołę Podstawową w Stanowicach odwiedzili Jakub Kucner oraz Karolina Zagozdon.

W kwietniu tego roku Jakub Kucner – aktor, prezenter telewizyjny, model oraz zdobywca tytułu Mister Polski 2017 wraz z Karoliną Zagozdon założyli Fundację Power Changers. Jej statutowym celem jest pomoc ubogim dzieciom z niewielkiej wioski Busumbala, leżącej w zachodniej części Gambii. Oprócz tego fundacja chce wyremontować miejscową szkołę, zaopatrzyć ją w niezbędne przybory szkolne oraz zapewnić placówce stałe dostawy żywności. „Za rok nauki w szkole w Gambii jedno dziecko musi zapłacić kwotę około 150 zł. Pokrywa to koszty nauki, wyprawki – mundurka, butów, plecaka oraz przede wszystkim wyżywienia. Obiad wydawany przed szkołę jest bardzo często jedynym posiłkiem, który uczeń je w ciągu całego dnia” – podkreślał Jakub Kucner podczas spotkań w szkołach w Czuchowie i Stanowicach. Przybliżył również uczniom warunki w których żyją dzieci w Gambii, a także jak wygląda nauka w tamtejszej szkole.

W spotkaniu z Jakubem Kucnerem uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz radny Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Adam Karaszewski. „Bardzo cieszę się, ze dzieci i młodzież uczęszczające do szkół na terenie Czerwionki-Leszczyn mogą nie tylko sporo dowiedzieć się o warunkach życia ich rówieśników w Gambii, ale także mogą zrobić coś, żeby im pomóc” – podkreślił Burmistrz. Uczniowie szkół, w ostatnich miesiącach, aktywnie włączyli się w zbiórkę ubrań, artykułów szkolnych, zabawek, pluszowych maskotek, które za pośrednictwem Fundacji Power Changers zostaną przekazane dzieciom w Gambii.

„Wyprawa do Gambii przewartościowała mój sposób patrzenia na świat. Dzieci, które otrzymały szansę i mogą chodzić do szkoły są tam szczęśliwe – cieszą się tym co mają, radość sprawia im każda, nawet najmniejsza rzecz, którą otrzymują. Chciałbym, żebyście po dzisiejszym spotkaniu pamiętali właśnie o tym, żeby cieszyć się z tego co posiadamy, a przede wszystkim doceniać to” – mówił Jakub Kucner zwracając się do zgromadzonych uczniów.

Info: czerwionka-leszczyny.pl