Sport i rekreacja

III Liga Wojewódzka trampkarzy młodszych: APN Knurów – Ruch Radzionków 4:1

III Liga Wojewódzka trampkarzy młodszych – kolejna wygrana drużyny Michała Grodonia.

W środowe popołudnie Akademicy z rocznika 2003 rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem wybrali się do Radzionkowa, gdzie podejmowali tamtejszy Ruch. Rywalizacja zakończyła się kolejnym zwycięstwem Knurowian 1-4, którzy tym samym umocnili się na pozycji lidera III Ligi Wojewódzkiej, zdobywając komplet punktów we wszystkich dotychczasowych meczach.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak okazałej wygranej. Choć gra odbywała się głównie na połowie radzionkowian to jeden z kontrataków gospodarzy i zarazem jedyny celny strzał na bramkę APNu w tym meczu, znalazł drogę do bramki. Gola zdobył Marcin Czudaj silnym uderzeniem pod poprzeczkę. Pomimo naporu Akademików wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron mocno zmotywowani knurowianie ruszyli do odrabiania strat. Sygnał do ataku dał Oli Wiora, który faulowany w polu karnym dał przyjezdnym rzut karny. Na bramkę zamienił go niezawodny Kacper Imiołek. W 41 minucie na 1-2 podwyższył Szymon Soberka zaś 60 sekund później na listę strzelców wpisał się Jakub Szczepanik. Napór gości nie słabnął do ostatnich minut i w doliczonym czasie gry bramkę na 1-4 zdobył najlepszy na boisku Oli Wiora.

Pomimo trudności, w tym bardzo wymagającego boiska i niekorzystnego wyniku do przerwy knurowianie zagrali bardzo konstruktywnie i z pełnym zaangażowaniem do ostatniego gwizdka. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery spotkania w tym z rywalami z czołówki tj. Polonią Bytom, Akademią Pyskowice oraz MSPN Górnikem Zabrze. Wszystkich kibiców zapraszamy na najbliższe spotkanie z drużyną z Bytomia w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 11:00.

Ruch Radzionków 1-4 APN Knurów
Bramki strzelali:
8’ Czubaj 1-0
38’ Imiołek (rzut karny po faulu na O.Wiorze)
41’ Soberka (asysta Szczepanik)
42′ Szczepanik (asysta Mechliński)
70+1 Wiora (asysta Surówka)

B. Barczyk, Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, K. Mechliński, D. Szkatuła, K. Imiołek, O. Wiora, Sz. Soberka, S. Szewczyk, K. Guzera, E. Piszczek, M. Olesiński, T. Sokalla, B. Surówka,M. Żylski, I. Rybicki, J. Szczepanik.

Trener: Michał Grodoń
Kierownik Drużyny: Mariusz Nowak

Zdjęcia : Arkadiusz Imiołek

Jeden komentarz do “III Liga Wojewódzka trampkarzy młodszych: APN Knurów – Ruch Radzionków 4:1

Możliwość komentowania została wyłączona.