30 listopada kończy się drugi sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Rowery można wypożyczać do północy z piątku na sobotę, potem stacje zostaną wyłączone, a jednoślady trafią do magazynu. W tym sezonie gliwiczanie skorzystali z nich 94 tysiące razy.

Tegoroczny sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego ruszył na początku marca. Dostępnych było 100 rowerów na 10 stacjach. Po miesiącu system został rozbudowany o 50 rowerów i 5 nowych stacji.

Popularność Gliwickiego Roweru Miejskiego wciąż rośnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypożyczeń wzrosła o połowę, do 94 tysięcy. W systemie zarejestrowanych jest już 14 tysięcy osób, ale korzystają z niego również użytkownicy zarejestrowani w innych systemach Nextbike.

Najpopularniejsze stacja Gliwickiego Roweru Miejskiego:

  1. ul. Akademicka
  2. Dworzec
  3. pl. Inwalidów Wojennych
  4. pl. Piłsudskiego
  5. Skwer Dessau

Najpopularniejsze trasy Gliwickiego Roweru Miejskiego:

  1. Dworzec do ul. Akademicka
  2. ul. Akademicka do Dworzec
  3. pl. Inwalidów Wojennych do Dworzec
  4. Dworzec do pl. Inwalidów Wojennych
  5. ul. Akademicka do pl. Inwalidów Wojennych

Kolejny sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego rozpocznie się 1 marca 2019 r.

Gliwicki Rower Miejski to jeden z ośmiu systemów Nextbike, z których w tym sezonie można było korzystać w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie systemy rowerowe – w Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Tychach, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu – można było obsługiwać za pomocą jednego założonego w systemie Nextbike konta. W Gliwicach co piąte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby zarejestrowane w innych systemach.

Info: gliwice.eu