Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy

0
902

Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy to impreza dla amatorów XI muzy. Poza przeglądem filmów konkursowych zaplanowano między innymi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie z Tomaszem Karolakiem.

16 listopada popularny aktor będzie gościem Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4‒5). Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. Tomasz Karolak od 2010 roku prowadzi prywatny teatr IMKA, w którym swoje przedstawienia wystawiają najważniejsi polscy reżyserzy, tacy jak Mikołaj Grabowski czy Maja Kleczewska. Artysta ma w swoim dorobku także epizod gliwicki – między innymi na terenie naszego miasta były kręcone sceny do filmu przygodowego „Klub Włóczykijów”, w którym Karolak zagrał jedną z głównych ról.

Na 18 listopada w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) zaplanowano warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 10.00, a druga o 12.00. O godz. 18.00 w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko (ul. Pszczyńska 85) rozpoczną się projekcje wybranych odcinków „Polskiej Kroniki Filmowej”. W spotkaniu wezmą udział twórcy, których będzie można podpytać o kulisy powstawania jednego z najważniejszych polskich magazynów filmowych.

19 listopada od godz. 16.00 w Mrowisku będą pokazywane filmy konkursowe. Około godz. 19.15, po krótkich warsztatach na temat roli psychologii w świecie filmu, zaplanowano wręczenie nagród dla najlepszych GOFFR-owych twórców. Imprezę uświetni występ trip-folkowego zespołu Yurodivi.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie GTW.