6 grudnia 2018 roku wystartował Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 23 grudnia 2018 roku. Jarmark został rozstawiony w samym sercu Gliwic czyli na Głównym Rynku.

Za sprawą magicznego jarmarku można poczuć radosną atmosferę oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. To niebanalna okazja, aby wziąć udział w atrakcjach, na które trudno natknąć się w innym terminie.

Niezwykle malownicze drewniane domki handlowe zostały otwarte w samo południe ( 12:00) i  czynne były do godz. 18:00, a w niektórych przypadkach – do ostatniego klienta.  W tym czasie można było skorzystać z bardzo bogatej oferty kupców. Każdy kto pojawił się na Jarmarku mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie czy na urokliwe dekoracje domu i ogrodu lub na oryginalny prezent dla bliskich. Na stoiskach handlowych nie zabrakło ozdób choinkowych i świątecznych, jak również rękodzieła – od nietuzinkowej biżuterii po efektowną ceramikę, skończywszy na zabawkach dla dzieci . Oferowano również smakołyki i pyszności w postaci: pierników. miodów, wędlin, serów, naturalnych przypraw i słodyczy. Na zmarzniętych czekały aromatyczne grzane wina i regionalne przysmaki uwielbiane przez całe pokolenia. Nastrój budowały świąteczne melodie i zapachy: korzennych przypraw i pomarańczy.

Jak przystało na tradycję Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się od wielkiej imprezy z udziałem Świętego Mikołaja. Brodaty święty na starówce zjawił się o godz.16:00 i był widoczny do 19:00 godziny. Na małych gości czekały wielkie maskotki – Świnki Peppy i Myszki Miki. Najmłodsi i nie tylko w każdej chwili mogli sfotografować się z żywymi przytulankami pluszowymi, by przez długie lata wspominać magiczny, przedświąteczny okres.

Tradycyjnym bożonarodzeniowym elementem jest oczywiście stajenka. Dlatego na jarmarku, tuż przy Ratuszu postawiono Szopkę Betlejemską z Jezusem i Świętą Rodziną.

Gwarancją niezapomnianych przeżyć okazała się po raz kolejny – piękna, wenecka karuzela, na której można jeździć do woli od czwartku ( 6.12.2018r.), aż do soboty ( 8.12 2018r.).

Na Mikołajkowym Rynku były też piękne tańce świąteczne, zimowe  konkursy i quizy.

Tego dnia w specjalnym gwiazdkowym koncercie wystąpili artyści związani ze Studiem Buffo – Artur Chamski, Jerzy Grzechnik i Maria Tyszkiewicz.

Nastrojowa muzyka, która rozbrzmiewała ze sceny w czasie koncertu rozchodziła się po całej płycie starówki oraz niosła się po sąsiednich ulicach, budząc zaciekawienie przechodniów.

Gliwickie wydarzenie świątecznie z pewnością przypadło do gustu wszystkim odwiedzającym za sprawą niepowtarzalnej atmosfery i wyjątkowego nastroju, niosąc radość przed Świętami Bożego Narodzenia.

Relacja: Agnieszka Łyko