Wygrana w SmartMoto Challenge we Wrocławiu to kolejny dowód na to, że konstruktorzy z Politechniki Śląskiej nie mają sobie równych. Studenci gliwickiej uczelni w ciągu 4 miesięcy zbudowali motor elektryczny i zajechali nim na najwyższe miejsce podium.

Elektra, bo tak nazywa się stworzony przez studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej elektryczny motocross, testowana była w kategorii silników do 8 kW. Na klasyfikację generalną składały się aż 4 oceny: design, przyśpieszenie, biznesplan i przejazd. Ostatecznie drużyna z Gliwic zajęła 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii do 8 kW oraz 1. miejsce w konkurencjach dynamicznych.

Elektra otrzymała również nagrodę za najlepszy Smart System zastosowany w motocyklu, czyli telemetrię, nawigację, wyświetlanie parametrów jazdy oraz silnika. Warto podkreślić, że gliwicki pojazd był najszybszy ze wszystkich motocykli uczestniczących w wyścigu, nawet od tych o mocy nominalnej 30 kW.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i uzyskanych wyników. Elektra, motocykl PolSl eRacing, powstała w nieco ponad 4 miesiące i biorąc pod uwagę czas realizacji, efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się wygrać z doświadczonymi zespołami Politechniki Wrocławskiej, AGH oraz RUDN z Moskwy. Mam nadzieję, że ten sukces będzie zalążkiem kolejnych projektów SKN PolSl Racing ukierunkowanych na elektromobilność – mówi po zawodach Bartłomiej Urbański , lider zespołu PolSl Racing&PolSl eRacing.

Info: gliwice.eu