GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Zmiana trenera w Piaście Gliwice

Nowym trenerem Piasta Gliwice został Aleksandar Vuković. 43-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. W kontrakcie zapisano opcję przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Vuković zastąpił na tym stanowisku najbardziej utytułowanego szkoleniowca klubu, trenera Waldemara Fornalika, który doprowadził Piasta Gliwice do historycznych sukcesów – mistrzostwa Polski w 2019 roku oraz brązowego medalu w 2020 roku. Dziękujemy za wszystko, Trenerze!

Przez ostatnie lata Aleksandar Vuković związany był z Legią Warszawa. Najpierw, zbierał doświadczenie jako asystent u kolejnych szkoleniowców, by w kwietniu 2019 roku przejąć rolę pierwszego trenera stołecznego klubu. Jego pierwsza samodzielna praca zakończyła się mistrzostwem Polski oraz tytułem Trenera Roku w sezonie 2019/2020.

Ostatnia przygoda trenera Vukovicia z Legionistami zakończyła się wraz z końcem poprzedniego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, a miejsce Serba na ławce szkoleniowej zajął Kosta Runjaić. Aleksandar Vuković poza doświadczeniem trenerskim ma za sobą bogatą przeszłość zawodniczą. Jako piłkarz grał między innymi w Koronie Kielce czy Legii Warszawa.

– Witamy w Piaście trenera Vukovicia. Jego perspektywa, doświadczenie, a przede wszystkim charyzma mogą przyczynić się do zmiany sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Nowy trener ma pomysł, który spotkał się z naszym uznaniem. Będziemy wspierać Aleksandara Vukovicia w jego wdrożeniu, licząc że szybko przyniesie on pozytywne efekty. Apeluję także do kibiców, by udzielili nam wszystkim niezbędnego wsparcia – zaznaczył Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

 Trener od zadań specjalnych? Dla nas Aleksandar Vuković to przede wszystkim fachowiec, który swoim zaangażowaniem i energią jest w stanie pobudzić zespół i może pomóc odzyskać dawny blask. Trener Waldemar Fornalik wysoko zawiesił poprzeczkę. Chcemy kontynuować pracę, która pozwoli nam na powrót zajmować miejsce w czołówce, co miało miejsce w ostatnich latach. Mocno wierzę, że tak będzie – stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Asystentem trenera Aleksandara Vukovicia będzie Aleksandar Radunović, który współpracował z nowym szkoleniowcem Piasta w Legii Warszawa. Do sztabu Niebiesko-Czerwonych dołączy również trener przygotowania fizycznego Piotr Zaręba.

Biuro Prasowe GKS Piast SA