Przed nami finałowy, muzyczny weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. W programie bajkowy spektakl, rewelacyjne koncerty i interaktywne widowisko!

22 grudnia zaplanowano bajkowy spektakl „Królowa śniegu”świąteczne pokazy i warsztaty oraz koncert kolęd z zespołem +Machine. 23 grudnia dzieci będą się świetnie bawić, biorąc udział w interaktywnym widowisku „Tańczące elfy”. Na scenie wystąpi Natalia Podwin, obdarzona mocnym głosem wokalistka znana z występów w programie „The Voice of Poland”. O godz. 18.20 nastąpi także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest przynoszony do Polski przez harcerzy i przypomina chrześcijanom o radosnej nowinie Bożego Narodzenia. Na godz. 19.00 zaplanowano gwiazdkowy koncert zespołu Loka.

Przypominamy, że do 23 grudnia, między godz. 12.00 a 18.00, w drewnianych domkach można kupić choinkowe ozdoby, biżuterię, ceramikę, a nawet antyki.

6 stycznia

Tradycyjny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Gliwic w święto Objawienia Pańskiego. Na powitanie Dzieciątka ruszą trzy kolorowe grupy – żółta, czerwona i niebieska. Wszyscy uczestnicy Orszaku złożą hołd Jezusowi i Świętej Rodzinie przy stajence na gliwickim Rynku.

Info: gliwice.eu