W poniedziałek, 4 lutego gliwiczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oka. Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza do Okobusu, który stanie na osiedlu Kopernika.

ZSO to grupa schorzeń związanych ze zmienionym składem, zmniejszoną produkcją łez lub nadmiernym łzawieniem. Prowadzi to do wysychania rogówki oraz spojówki. Zespół suchego oka często towarzyszy także innym dolegliwościom i chorobom, m.in. menopauzie, chorobom autoimmunologicznym i dermatologicznym. Cierpią na niego również palacze. Typowe objawy to uczucie piasku pod powiekami, łzawienie, suchość oczu, pieczenie, ból, zaczerwienienie, zwiększona ilość śluzu czy światłowstręt. Na ZSO jest narażony każdy z nas, zwłaszcza w okresie grzewczym.

Bezpłatne badania

Gliwiczanie będą mieli okazję zbadać swoje oczy w poniedziałek 4 lutego w godz. od 10.00 do 16.00 w tzw. Okobusie, przy ulicy Kopernika 16. Oceniona zostanie powierzchnia oka oraz jakość filmu łzowego. Po zakończonej wizycie pacjent otrzyma wynik badania wraz informacją o dalszych zaleceniach.

Badanie jest bezinwazyjne i bezpłatne. Może je wykonać każdy, niezbędna jest jednak wcześniejsza rejestracja w aptece Marketpol przy ul. Kopernika 16. Zapisy rozpoczną się 7 dni przed planowanym badaniem.

Akcję, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka zespołu suchego oka, organizuje Fundacja NEUCA dla Zdrowia.

Info: gliwice.eu